Mədəniyyət paytaxtımızda növbəti Vaqif Poeziya Günləri keçiriləcək
17-19 iyul tarixlərində Heydər Əliyev Fondu və Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Şuşa şəhərində növbəti Vaqif Poeziya Günləri keçiriləcək.
Poeziya bayramına rəsmilər, ədəbiyyat, mədəniyyət və elm xadimləri, habelə AYB-nin 90 illik yubileyi münasibətilə ölkəmizdə səfərdə olan türk respublikalarından şair və yazıçılar qatılacaqlar.
Vaqif Poeziya Günləri çərçivəsində Şuşanın müxtəlif tarixi və mədəni məkanlarında, o cümlədən Heydər Əliyev Fondu tərəfindən bərpa olunan Molla Pənah Vaqifin muzey-məqbərə kompleksi, həmçinin Natəvanın evi, Şuşa Şəhər İcra Hakimiyyətinin qarşısı və Şuşa Otel-Konqres Mərkəzində tədbirlər təşkil ediləcək.
42 illik tarixə malik Vaqif Poeziya Günləri işğaldan azad edilmiş Şuşada artıq dördüncü dəfədir təşkil olunur.

The next Vagif Poetry Days will be held in Shusha under the organization of the Heydar Aliyev Foundation and the Ministry of Culture on July 17-19.
Officials, literary figures, cultural representatives, scientists, poets, and writers from the Turkic republics visiting our country for the 90th anniversary of the Union of Azerbaijani Writers will take part in the poetry festival.
During the Vagif Poetry Days, various events will be held in Shusha's historical and cultural sites, such as the Molla Panah Vagif Museum-Mausoleum Complex, restored by the Heydar Aliyev Foundation, Natavan's House, in the area in the front of the Shusha City Executive Authority, and the Shusha Hotel-Congress Center.
Vagif Poetry Days, with a history of 42 years, will be held for the fourth time in the liberated Shusha.