Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin test mərhələsi 2024-cü ilin 2 iyun tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə birgə keçirilmişdir.
Test imtahanında keçid balını (minimal 35 bal) toplamış namizədlər müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak hüququ qazanmışlar.
Müsahibə mərhələsində iştirak üçün namizədlərin qeydiyyatı “my.culture.az” vahid şəxsi kabineti vasitəsilə cari ilin 23 -30 iyul tarixlərində aparılacaq.
Eyni zamanda, 2023-cü ildə Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin test mərhələsində keçid balını toplamış, lakin müsahibə mərhələsində iştirak etməmiş və ya uğur qazana bilməmiş namizədlər də müsahibədə iştirak üçün qeydiyyatdan keçə bilərlər.
2023-cü ildə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqədə uğur qazanaraq ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmiş namizədlər “my.culture.az” vahid şəxsi kabineti vasitəsilə qeydiyyatdan keçməklə vakansiya seçimi edə biləcəklər.
Müsahibə mərhələsində və vakansiya seçimində iştirak üçün müraciət edən şəxslərin "Digital.Login" qeydiyyatının olması zəruridir.

2 июня 2024 года совместно с Государственным экзаменационным центром был проведен тестовый этап конкурса по набору преподавателей в школы и центры музыки, искусства, живописи, мугама, ашугского исполнения при Министерстве культуры Азербайджанской Республики.
Кандидаты, сдавшие тестовый экзамен (минимум 35 баллов), получили право участвовать в конкурсном этапе собеседования.
Регистрация кандидатов для участия в этапе собеседования будет проводиться 23-30 июля текущего года через единый личный кабинет “my.culture.az” .
При этом для участия в собеседовании могут зарегистрироваться также кандидаты, прошедшие тестовый этап конкурса по набору учителей, проводимого Министерством культуры в 2023 году, но не принявшие участие в этапе собеседования или не прошедшие его.
Кандидаты, успешно прошедшие конкурс по набору учителей и включенные в список кадрового резерва В 2023 году, смогут выбрать вакансию, зарегистрировавшись через единый личный кабинет “my.culture.az” .
Для участия в этапе собеседования и выборе вакансий необходимо иметь регистрацию в системе «Digital.Login».