Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət, rəssamlıq, muğam, aşıq məktəb və mərkəzlərinə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin test mərhələsi 2024-cü ilin 2 iyun tarixində Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə birgə keçirilmişdir.
Test imtahanında keçid balını (minimal 35 bal) toplamış namizədlər müsabiqənin müsahibə mərhələsində iştirak hüququ qazanmışlar.
Müsahibə mərhələsində iştirak üçün namizədlərin qeydiyyatı “my.culture.az” vahid şəxsi kabineti vasitəsilə cari ilin 23 -30 iyul tarixlərində aparılacaq.
Eyni zamanda, 2023-cü ildə Mədəniyyət Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin test mərhələsində keçid balını toplamış, lakin müsahibə mərhələsində iştirak etməmiş və ya uğur qazana bilməmiş namizədlər də müsahibədə iştirak üçün qeydiyyatdan keçə bilərlər.
2023-cü ildə müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqədə uğur qazanaraq ehtiyat kadrlar siyahısına daxil edilmiş namizədlər “my.culture.az” vahid şəxsi kabineti vasitəsilə qeydiyyatdan keçməklə vakansiya seçimi edə biləcəklər.
Müsahibə mərhələsində və vakansiya seçimində iştirak üçün müraciət edən şəxslərin "Digital.Login" qeydiyyatının olması zəruridir.

Interview Stage Begins for Recruitment of Teachers in Music, Art, Painting, Mugham, and Ashug Schools
The test stage of the competition for recruiting teachers to music, art, painting, mugham, and ashug schools and centers under the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan was conducted on June 2, 2024, together with the State Examination Center.
Candidates who score at least 35 points in the test exam are eligible to proceed to the interview stage of the competition.
From July 23-30 of the current year, candidates can sign up for the interview stage using the "my.culture.az" single personal account.
Those who passed the test stage of the 2023 teacher recruitment competition by the Ministry of Culture, but did not attend or succeed in the interview, are eligible to re-register for the interview. Candidates who have been successful in the 2023 Teacher Recruitment Competition and are on the reserve list can select available vacancies by registering through their personal "my.culture.az" account.
Candidates must use the "Digital.Login" for registration in order to participate in the interview and vacancy selection phases.