Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin qeyri-hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin (MYS) təşviqi üzrə 4 iyul 2024-cü il tarixdə elan etdiyi qrant müsabiqəsi davam edir.
Müsabiqənin əsas məqsədi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın Tədbirlər Planının icrası istiqamətində mədəni və yaradıcı sənayelərin, həmçinin mədəni və innovativ cəmiyyətin inkişafı üçün müasir, dayanıqlı və çoxtərəfli əməkdaşlıqları özündə ehtiva edən, müasir dövrün çağırışlarına cavab verən layihələrin həyata keçirilməsi və bu prosesdə vətəndaş cəmiyyəti təşkilatlarının rolunun artırılmasıdır.
Qrant müsabiqəsi mədəniyyət və yaradıcı sənayelərin inkişafı, mədəniyyət sahəsində rəqəmsal həllər, yerli animasiyanın dəstəklənməsi kino sənayesində institusional islahatlara dair layihələri əhatə edir.
Xatırladaq ki, müsabiqədə Azərbaycan Respublikasında dövlət qeydiyyatına alınmış qeyri-hökumət təşkilatları iştirak edə bilər və müsabiqəyə müraciət üçün son tarix 2 avqust 2024-cü ildir.
Sənədlərin qəbulu grants.culture.az internet resursu üzərindən elektron formada həyata keçirilir.
Qrant müsabiqəsi ilə bağlı suallarla projects@culture.gov.az elektron ünvanına və ya Mədəniyyət Nazirliyinin qaynar xəttinə (Tel.: 147) müraciət etmək mümkündür.

Продолжается объявленный Министерством культуры Азербайджанской Республики 4 июля 2024 года конкурс грантов на развитие культурных и творческих индустрий для неправительственных организаций.
Основной целью конкурса является реализация проектов, отвечающих вызовам современной эпохи, в том числе современного, стабильного и многостороннего сотрудничества, а также повышение роли организаций гражданского общества в этом процессе для развития культурных и творческих индустрий, а также культурно-инновационного общества, направленных на реализацию Плана действий «Стратегии социально-экономического развития Азербайджанской Республики на 2022-2026 годы», утверждённого Указом № 3378 Президента Азербайджанской Республики от 22 июля 2022 года.
В грантовый конкурс включены проекты по развитию культурных и креативных индустрий, цифровым решениям в сфере культуры, институциональным реформам в киноиндустрии, поддержке местной анимации.
Напоминаем, что в конкурсе могут принять участие неправительственные организации, зарегистрированные в Азербайджанской Республике, а крайний срок подачи заявок на конкурс – 2 августа 2024 года.
Приём документов осуществляется в электронной форме на Интернет-ресурсе grants.culture.az
По вопросам конкурса грантов можно обращаться по адресу электронной почты project@culturе.gov.az или на горячую линию Министерства культуры (Тел.: 147).