Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin qeyri-hökumət təşkilatları üçün mədəni və yaradıcı sənayelərin (MYS) təşviqi üzrə 4 iyul 2024-cü il tarixdə elan etdiyi qrant müsabiqəsi davam edir.
Müsabiqənin əsas məqsədi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyul tarixli 3378 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın Tədbirlər Planının icrası istiqamətində mədəni və yaradıcı sənayelərin, həmçinin mədəni və innovativ cəmiyyətin inkişafı üçün müasir, dayanıqlı və çoxtərəfli əməkdaşlıqları özündə ehtiva edən, müasir dövrün çağırışlarına cavab verən layihələrin həyata keçirilməsi və bu prosesdə vətəndaş cəmiyyəti təşkilatlarının rolunun artırılmasıdır.
Qrant müsabiqəsi mədəniyyət və yaradıcı sənayelərin inkişafı, mədəniyyət sahəsində rəqəmsal həllər, yerli animasiyanın dəstəklənməsi kino sənayesində institusional islahatlara dair layihələri əhatə edir.
Xatırladaq ki, müsabiqədə Azərbaycan Respublikasında dövlət qeydiyyatına alınmış qeyri-hökumət təşkilatları iştirak edə bilər və müsabiqəyə müraciət üçün son tarix 2 avqust 2024-cü ildir.
Sənədlərin qəbulu grants.culture.az internet resursu üzərindən elektron formada həyata keçirilir.
Qrant müsabiqəsi ilə bağlı suallarla projects@culture.gov.az elektron ünvanına və ya Mədəniyyət Nazirliyinin qaynar xəttinə (Tel.: 147) müraciət etmək mümkündür.

Grant Competition for NGOs to Promote Cultural and Creative Industries Continues
The grant competition announced by the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan on July 4, 2024 for non-governmental organizations to promote cultural and creative industries continues.
The main goal of the competition is the development of cultural and creative industries, and nurturing cultural and innovative society, in line with the implementation of the Action Plan of the "Socio-Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026", approved by Order No. 3378 of July 22, 2022 of the President of the Republic of Azerbaijan. It also aims to implement projects that address contemporary challenges, support modern, sustainable, and multilateral cooperation, and increase the involvement of civil society organizations.
The grant competition includes projects focused on the development of cultural and creative industries, digital solutions in the field of culture, and institutional reforms in the film industry, supporting local animation.