Musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə sənəd qəbulunun qeydiyyat müddəti uzadıldı
Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyindəki musiqi, incəsənət məktəb və mərkəzlərinə 2024/2025-ci tədris ili üçün qəbul imtahanlarında uğurlu nəticə göstərmiş namizədlərin elektron sistem üzərindən “my.culture.az” vahid şəxsi kabineti vasitəsilə zəruri sənədlərini yükləyərək təhsil alacaqlarını təsdiq etmələri üçün son tarix 15 avqust müəyyən edilmişdi.
Məzuniyyət və yay tətili günləri ilə əlaqədar bu müddətin artırılması barədə Nazirliyə daxil olan çoxsaylı müraciətləri nəzərə alaraq, vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi məqsədilə şəxsi kabinet vasitəsilə qeydiyyat müddəti cari ilin 25 avqust tarixinə qədər uzadılmışdır.

Продлен срок регистрации документов в музыкальные и художественные школы и центры
Крайним сроком подачи посредством единого личного кабинета электронной системы “my.culture.az” своих документов абитуриентами, успешно сдавшими вступительные экзамены на 2024/2025 учебный год в музыкальные и художественные школы и центры Министерства культуры Азербайджан, было определено 15 августа.
Учитывая поступающие в министерство многочисленные обращения граждан с просьбой продлить этот срок в связи с отпусками и летними каникулами, срок регистрации посредством личного кабинета продлен до 25 августа текущего года с целью обеспечения пожеланий граждан.