Hər ay mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərləri tərəfindən şəhər və rayonlarda qəbullar keçirilir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən reallaşan qəbullarda vətəndaşların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətləri dinlənilir.
Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli avqustun 29-da Astara rayonunda vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə nazir Adil Kərimli və Astara Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Qəzənfər Ağayev rayonun mərkəzində Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər düzərək əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən qəbul zamanı Astara, Lənkəran, Lerik, Masallı, Cəlilabad və Yardımlı rayonlarından olan vətəndaşlar, əsasən, işlə təmin olunma, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı təkliflər, təşəbbüslər, əməyin qiymətləndirilməsi və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Mədəniyyət naziri vətəndaşları dinləyərək hər bir müraciət üzrə məsələlərin operativ araşdırılması və qanunvericiliyə uyğun həlli ilə bağlı nazirliyin məsul nümayəndələrinə tapşırıqlar verib.
Qəbulda şəhid ailələrinin üzvləri və qazilər də iştirak ediblər. Onların müraciətlərinə xüsusi diqqət göstərilib, qaldırdıqları məsələlərə vaxtında baxılması məqsədilə qeydiyyat aparılaraq nəzarətə götürülüb.

Ежемесячно в городах и районах руководители центральных органов исполнительной власти и других административных учреждений проводят приём граждан. На приёмах, проводимых по поручению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, заслушиваются обращения граждан по различным вопросам.
29 августа министр культуры Азербайджанской Республики Адиль Каримли принял граждан в Астаринском районе.
Перед приемом министр Адиль Каримли и глава Исполнительной власти Астаринского района Газанфар Агаев посетили памятник Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву в центре района и почтили его светлую память, возложив перед памятником цветы.
На приеме, состоявшемся в Центре Гейдара Алиева, граждане Астаринского, Лянкяранского, Лерикского, Масаллинского, Джалилабадского и Ярдымлинского районов в основном довели до внимания свои обращения, связанные с трудоустройством, предложениями и инициативами, связанными с областью культуры, оценкой труда и другими вопросами.
Министр культуры выслушал граждан и дал указания ответственным представителям министерства относительно оперативного выяснения вопросов по каждому обращению и их решения согласно законодательству.
На приеме также присутствовали члены семей шехидов и ветераны. Их обращениям было уделено особое внимание, а в целях своевременного рассмотрения поднятых ими вопросов их обращения были зарегистрированы и взяты под контроль.