Hər ay mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərləri tərəfindən şəhər və rayonlarda qəbullar keçirilir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırığına əsasən reallaşan qəbullarda vətəndaşların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətləri dinlənilir.
Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət naziri Adil Kərimli avqustun 29-da Astara rayonunda vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə nazir Adil Kərimli və Astara Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Qəzənfər Ağayev rayonun mərkəzində Ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər düzərək əziz xatirəsinə ehtiramlarını bildiriblər.
Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən qəbul zamanı Astara, Lənkəran, Lerik, Masallı, Cəlilabad və Yardımlı rayonlarından olan vətəndaşlar, əsasən, işlə təmin olunma, mədəniyyət sahəsi ilə bağlı təkliflər, təşəbbüslər, əməyin qiymətləndirilməsi və digər məsələlərlə bağlı müraciətlərini diqqətə çatdırıblar.
Mədəniyyət naziri vətəndaşları dinləyərək hər bir müraciət üzrə məsələlərin operativ araşdırılması və qanunvericiliyə uyğun həlli ilə bağlı nazirliyin məsul nümayəndələrinə tapşırıqlar verib.
Qəbulda şəhid ailələrinin üzvləri və qazilər də iştirak ediblər. Onların müraciətlərinə xüsusi diqqət göstərilib, qaldırdıqları məsələlərə vaxtında baxılması məqsədilə qeydiyyat aparılaraq nəzarətə götürülüb.

Minister of Culture Receives Citizens in Astara District
In accordance with the directive of the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, every month, heads of central executive power bodies and other administrative institutions receive citizens in various cities and districts and hear citizens' concerns on different issues.
On August 29, Adil Karimli, Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan, met with citizens in Astara district.
Before the reception, Minister Adil Karimli and the head of Astara District Executive Power, Gazanfar Aghayev, paid tribute to the national leader Heydar Aliyev by visiting his monument in the district center and laying flowers in front of it.
During the reception, citizens from Astara, Lankaran, Lerik, Masalli, Jalilabad, and Yardimli districts mainly raised concerns regarding employment, labor recognition, and other issues related to the field of culture.
The Minister of Culture heard the citizens and instructed the relevant representatives of the Ministry to promptly look into each matter and resolve it in accordance with the law.
Members of martyrs' families and veterans also attended the reception. Special attention was paid to their concerns, and their requests were recorded and put under supervision for timely consideration.