“A-Hub Akselerasiya Proqramı”nın iştirakçıları Şuşa şəhəri ilə tanış olublar
Xəbər verdiyimiz kimi, “Rəqəmsal yaradıcı həftəsonu” (Digital Creative Weekend) layihəsi çərçivəsində iyunun 3-də Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, İslam Dünyası Təhsil, Elm və Mədəniyyət Təşkilatı – ICESCO və “New Space Open Innovation”un əməkdaşlığı ilə Şuşa Hotel-Konqres Mərkəzində “A-Hub Akselerasiya Proqramı”nın 2023-cü il üzrə qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
İyunun 4-də “A-Hub Akselerasiya Proqramı”nın iştirakçıları üçün Şuşa şəhərinə ekskursiya təşkil edilib.
Ekskursiya zamanı qonaqlar şəhərdə otuz ilə yaxın davam etmiş işğal dövrünün dağıdıcı nəticələrini öz gözləri ilə görüb, Şuşanın tarixi abidələri, şəhərdə aparılan bərpa-quruculuq işləri barədə məlumat alıblar.
Qonaqlar Xurşidbanu Natəvan, Üzeyir Hacıbəyli və Bülbülün güllələnmiş heykəllərini ziyarət edib, Şuşa qalası (Qala divarları) önündə xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

As reported earlier, as part of the Digital Creative Weekend Project, on June 3, with the support of the Ministry of Culture, in cooperation with the Islamic World Educational, Scientific, and Cultural Organization (ICESCO) and New Space Open Innovation, a ceremony was held at the Shusha Hotel-Congress Center to award the winners of the 2023 A-Hub Acceleration Program.
During the tour, the guests witnessed firsthand the devastating effects of the thirty-year occupation on the city and learned about the historical monuments of Shusha, as well as the ongoing restoration and construction efforts.
The guests visited the bullet-riddled statues of Khurshidbanu Natavan, Uzeyir Hajibeyli, and Bulbul and took pictures in front of the Shusha Castle (fortress walls).